Trener Rijeke Victor Sanchez bio je razočaran porazom od Dinama u Maksimiru, ali istaknuo ponos zbog igre svoje momčadi. Najavio je i zahtjevan dvoboj protiv Lincolna u Konferencijskoj ligi.
Victor Sanchez nakon poraza u Maksimiru: „Zaslužili smo više, ali ponosan sam na svoje igrače!“
Trener Rijeke Victor Sanchez bio je podijeljenih osjećaja nakon poraza u derbiju s Dinamom u Maksimiru (2:1). Iako ljut zbog rezultata, Španjolac je izrazio ponos zbog igre svoje momčadi koja je, po njegovom mišljenju, zaslužila više.
– Razočaravajuće je što nismo uzeli sva tri boda jer smatram da su igrači odradili jako dobar posao tijekom svih 90 minuta. U drugom poluvremenu smo bili bolji, ali utakmica traje 90 minuta. Suočili smo se sa suparnikom koji je bio opasan u prvom dijelu. Kontrolirali smo igru, trpjeli kad je trebalo trpjeti. Znali smo da će biti tako i na poluvremenu smo ispravili neke stvari kako bismo bili bolji u nastavku, i igrači su to jako dobro odradili, rekao je Sanchez.
Rijeka je odigrala odlično drugo poluvrijeme, ali utakmicu je presudio majstorski pogodak Arbera Hoxhe.
– Napravili smo sve da pobijedimo, ali dvije su ključne situacije zbog kojih nismo uspjeli završiti ni s remijem. Po mom mišljenju, sudac je donio vrlo loše odluke u jednoj ključnoj situaciji – to je bio jasan crveni karton za Mišića. Ako ne izravni, onda barem dva žuta u istoj akciji. Igrač ne može dirati protivnika po licu i gurati ga u lice. To je razočaravajuće. No imali smo dovoljno prilika da i to prevladamo, a ono što je najvažnije – momčad je pokazala pravo lice, istaknuo je strateg Rijeke.
Fokus na Konferencijsku ligu
U četvrtak Rijeku čeka novi izazov – utakmica protiv Lincoln Red Impsa u sklopu Konferencijske lige. Sanchez je svjestan težine zadatka, ali vjeruje u svoju momčad.
– Uoči novog susreta u Konferencijskoj ligi možemo biti optimistični. Zadovoljan sam načinom na koji napredujemo i kako igrači reagiraju iz tjedna u tjedan. Sada nas čeka vrlo zahtjevna utakmica – teren je težak, umjetna trava, i već znamo da je jedan veliki klub tamo izgubio. Dat ćemo sve od sebe da se pripremimo i idemo po pobjedu, zaključio je Sanchez.
📸 Foto i izvor: NK Rijeka














